GDZIE MIESZKAJĄ BOGACI – ŚCIĄGA DLA STALKERÓW

GDZIE MIESZKAJĄ BOGACI – ŚCIĄGA DLA STALKERÓW

Sprytni ludzie z USA uruchomili serwis mapowy zawierający informacje o rezydencjach. Z założenia prezentowane są więc posiadłości o dużej wartości i dobrej lokalizacji. Idealna ściąga dla stalkerów i wszelkiej maści ciekawskich. Strona umożliwia wyszukiwanie nieruchomości po tagach, lokalizacji (sąsiedztwie) np Beverly Hills. Można też wyszukiwać rezydencje po zawodzie właściciela, nazwisku, no i oczywiście, po adresie. Jeśli jesteście więc ciekawi gdzie mieszka Tom Cruise czy inna Pamela Anderson to zajrzyjcie na mansionmap.com

O ile jestem w stanie wyobrazić sobie funkcjonowanie takiego serwisu w Stanach, to jakoś w Polsce tego nie widzę. Amerykanie wydają mi się bardziej otwarci i nie napinający się w temacie pieniędzy. Nie wyobrażam sobie natomiast funkcjonowania takiego serwisu u nas. Oczywiście byłby to hit, bo nareszcie można byłoby się przekonać skąd nasz sąsiad ma tyle pieniędzy i ile warty jest jego dom. Ale zaraz posypałyby się żądania usunięcia rezydencji z mapy, straszenie sądami itd. Z drugiej strony tłuszcza miałaby używanie – bez problemu dałoby się znaleźć celebrytę, który nam podpadł i obrzucić mu posesję jajkami.

Pomijam fakt, że u nas takie dane jakie są prezentowane na mansionmap.com są zwyczajnie nieosiągalne. Nie ma porządnych danych o adresach, nie ma ogólnie dostępnych danych katastralnych np. o wartości nieruchomości itd.

Wracając do omawianego serwisu, nadmienię tylko, że chodzi beznadziejnie. Sprawdzałem na dwu przeglądarkach i na obu zacina się niesamowicie. No ale może wam się uda. Klikajcie!

Related Posts