GOOGLE WYMAZAŁO CHMURY

GOOGLE WYMAZAŁO CHMURY

Wczoraj Google, na swoim blogu dotyczącym rozwiązań mapowych, poinformowało o nowej odsłonie zobrazowań satelitarnych w swoich usługach – GoogleMaps i GoogleEarth.

Jak informują inżynierowie z Mountain View, wygenerowali całkiem nową wersję Błękitnego Marmurka. Blue Marble to wykonane w 2002 roku, jednolite dla całej kuli ziemskiej, zobrazowanie o rozdzielczości 1 km. Google uznało, że już czas aby pokazać coś nowego, bardziej aktualnego i o lepszej rozdzielczości.

Na podstawie terabajtów danych z USGS i NASA, przy użyciu silnika GoogleEarth i zdjęć z Landsata 7, stworzyli zobrazowanie satelitarne, które jest jednolite dla całej Ziemii i ma lepszą rozdzielczość – 15 m. Przy okazji tej aktualizacji wymazano chmury oraz zaktualizowano obszary, które do tej pory nie były pokryte zobrazowaniami wysokorozdzielczymi. O szczegółach możecie przeczytać w tym wpisie na blogu google-latlong.

Obecnie przebywam w mieście biznesu i seksu i korzystam z darmowego netu, który jak wiadomo szybki nie jest. Darowałem więc sobie klikanie w poszukiwaniu chmur, ale wy możecie spróbować.

Related Posts