WILLE MILANÓWKA

WILLE MILANÓWKA

W pewną sobotę września wybraliśmy się do Milanówka. Zawsze chciałem go odwiedzić bo nigdy tam nie byłem. Zaciągnąłem więc dwie jęczybuły do samochodu i pojechaliśmy. Tak tylko pospacerować, pooglądać przedwojenne letnisko z jego willami. Ogólnie poczuć klimat i nie siedzieć przed telewizorem. Mniej więcej szliśmy tym szlakiem. Podstępnie uknułem plan, że zrobię trochę fotek i później uklecę z tego małą mapową aplikację.

Plan się udał. Przynajmniej w części. Zrobiłem kilka fotek, ale chyba nie tak dużo jakbym chciał (jęczybuły!). Wyszły jak wyszły. Robiłem swoją Lumią. Ale gorsze niż robienie fotek smartfonem były chaszcze. Wszędzie. Bardzo często nie dało się zrobić zdjęcia jakiegoś budynku bo chaszcze, żywopłoty, krzaki, drzewa, psy albo chaszcze. No albo chaszcze jeszcze. Darujcie więc sobie komentarze o jakości fotek.

Po zgraniu zdjęć napisałem krótki skrypt w Pythonie, który z każdego zdjęcia w folderze wyciągnął nazwę pliku, czas i współrzędne geograficzne. Użyłem do tego biblioteki exifread. Jak już miałem sparsowane zdjęcia to wynik wciągnąłem do QGISa i zapisałem jako geojson. Dzięki temu mogłem od razu wyświetlić markery na mapie i miałem przypięte do nich atrybuty (nazwa pliku i czas). Dokładność położenie wyszła taka sobie, ale ogólnie trafiłem z markerami w pobliże fotografowanych budynków. Sporo willi ma naniesione w OpenStreetMapie nazwy, więc będzie mogli porównać lokalizację markera z położeniem budynki. Później już z górki, w dwa popołudnia zrobiłem przy użyciu Bootstrapa i jquery małą przeglądarkę zdjęciowo-mapową. Zapraszam.

 WILLE MILANÓWKA

Related Posts