POŁOWA POPULACJI

Blog nie umarł!

W 2016 dość dużo się wydarzyło – 24 marca przyszła na świat Hania, w połowie maja zmieniłem pracę, w wakacje remont mieszkania. Sami rozumiecie, że blog trafił do zamrażarki. Teraz niby powinno być lepiej ale małe dziecko to małe dziecko, a praca jest dosyć pochłaniająca 😉 Wena wyparowuje w autobusie linii 401 w okolicach godziny 16:30. Mimo wszystko nie poddaję się, w głowie zylion pomysłów, na pewno niektóre z nich kiedyś zrealizuję.

Ostatnio więcej pracuję w QGISie i ciągle znajduję jakieś nowe funkcjonalności, ale tak to jest jak człowiek, jak ten koń w kieracie, klika ciągle te same przyciski. Tymczasem QGIS się ciągle rozwija, wersja 2.18 jest ostatnią z wersji 2.xx, na wiosnę dostaniemy wersję 3.0. Nawet mam gdzieś draft wpisu o przydatnych funkcjonalnościach, o których na pewno nie wiecie. Niestety nieukończony. Zatem w ramach treningu stworzyłem prostą mapę.

Zainspirowany twitterem – zwizualizowałem jednostki ewidencyjne, których populacja jest równa połowie ludności Polski. Ot nieskomplikowana mapa z kategorii wiedzy bezużytecznej (takie lubimy najbardziej). Efekt poniżej.

mapowy_pl_50proc_populacja

Ciao.

Related Posts