WSKAŻ MI DROGĘ

WSKAŻ MI DROGĘ

Wyszło tak, że blok w którym mieszkam, ma w adresie inną ulicę niż ta, przy której stoi osiedle. Czyli jak podaję ludziom adres, to zawsze są potem telefony w stylu „Oesu gdzie jestem i jak się wjeżdża na osiedle?” No to hobbystycznie zrobiłem małe mapowe narządko, które załatwia taki problem. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Pomysł jest taki, aby w jak najmniejszej liczbie klików wysłać komuś link do trasy, jaką ma przebyć. Bez potrzeby logowania, zakładania kont i innych cudów. Owe narzędzie znajduje się na stronie http://mapowy.pl/route/

Na stronie jest 7 przycisków i mapa, co widać na poniższym obrazku.

mapowy_show_me_route_explain

Przyciski to kolejno od góry: zoom in, zoom out, lokalizacja i przybliżenie mapy, rysowanie trasy, edycja trasy, kasowanie trasy i najważniejszy przycisk – zapis. Narysowaną trasę można edytować lub ją usunąć i zacząć od nowa. Po narysowaniu, do linii dodawane są punkty – początkowy i końcowy, a także pikiety co 100, 250 lub 500 metrów. Na punkty można klikać. Jeśli już trasa jest gotowa, zapisujemy ją. Po kliknięciu „zapisz”, geometria wędruje do bazy i generowany jest link do mapy z narysowaną trasą. Wystarczy taki link wysłać zainteresowanej osobie i z głowy – nie ma potrzeby tłumaczenia jak gdzieś dotrzeć.

Skąd się wziął pomysł wyjaśniłem na wstępie, ale sądzę, że zastosowań może być więcej. Chociażby projektowanie trasy pieszej wycieczki po parku, lesie czy zapisywanie sobie drogi z dworca do hotelu. Klikajcie!

PS Interfejs jest po angielsku, bo tak 😉

mapowy_show_me_route_toronto

 

mapowy_show_me_route

 

mapowy_show_me_route_glasgow

 

mapowy_show_me_route_kampinos

 

mapowy_show_me_route_tiergarten

 

 

Related Posts